Lažas - Padures muižas pils
Atgriezties Iegūt norādes

Lažas - Padures muižas pils

Lažas - Padures muižas pils[193-] www.zudusilatvija.lv

Muiža celta 1871. gadā, kad ierīkots arī parks ar mākslīgi izraktu dīķi. Parkā aug vairākas reti sastopamu koku sugas. Pēc pirmās brīvvalsts agrārās reformas 1920. gadā muižas zeme tika sadalīta zemniekiem – Latvijas brīvības cīnītājiem, bet muiža palikusi bez saimnieka. 1929. gadā to piešķīra skolas ierīkošanai. 1969. gadā tika izveidota speciālā internātskola.

2017. gadā tika veikta esošā dīķa krasta tīrīšana un izveidota publiskā slidotava uz muižas parka dīķa (ziemas sezona), kas vakaros tiek izgaismota. Vēl parka teritorijā uzstādīta lapene un vairāk kā 300 m garumā izbūvētas gājēju taciņas. Vasarā šī lapene pilda nelielas vasaras estrādes funkcijas. Parkā aug vairākas reti sastopamas koku sugas. Muižas parka teritorija sakārtota tā, lai nodrošinātu pieejamību personām ar īpašām vajadzībām, kā arī personu drošību dažādās parka teritorijā rīkotās kultūras un sporta aktivitātēs.

Muižas ēkā atrodas pamata izglītības mācību iestāde - Lažas speciālā internātskola
"Lažas internātskola", Lažas pagasts, Aizputes novads
visitaizpute.lv
pilis.lv


Lažas speciālā internātpamatskola atrodas baronu fon Osten – Zakenu pilī parka vidū. Pils restaurācija notikusi 19. gadsimta 70-os gados, kad ierīkots arī parks ar mākslīgi raktu dīķi. Parkā aug vairākas reti sastopamu koku sugas. Pēc pirmās brīvvalsts agrārās reformas 1920. gadā muižas zeme sadalīta zemniekiem – Latvijas brīvības cīnītājiem, bet pils palikusi bez saimnieka. 1929. gadā to piešķīra skolas ierīkošanai.
manasvietas.blogspot.com