Kalnmuižas pils
Atgriezties Iegūt norādes

Kalnmuižas pils

Kalnmuižas pils

Kalnmuiža (latviski saukta arī Kalnamuiža, Kalnamuiža, vāciski Hohenberg) ir bijusī privātmuiža, kas atrodas 10 km no Kandavas pilsētas gleznainā Abavas senlejas kreisā krasta nogāzē.

Muiža kā juridiska un saimnieciska vienība pastāv vismaz no 15. gs. beigām. Tās centra apbūve – kungu nams un saimniecības ēkas veidojušās 19. gs. sākumā.

Pašreizējais Kalnmuižas īpašnieks ir SIA „Konrads”, kas te izveidojis nelielu viesnīciņu Abavas senlejā un piedāvā gan muižu apskatīt, gan telpas dažādiem pasākumiem, kā arī organizē medības un citas aktīvās atpūtas iespējas.

Kalnmuižas apbūves ansamblī (19. gs.) atrodas ne vien bijusī kungu dzīvojamā ēka, bet arī bijusī kalpu dzīvojamā māja, klēts, smēde, stallis.

Blakus atrodas Kalnmuižas ūdensdzirnavas, kuras 1939. gadā režisors Aleksandrs Rusteiķis no 43 Latvijas dzirnavām izvēlējās par vietu filmas „Aizsprosts” uzņemšanai. Lejpus aizsprosta atrodas devona dolomīta un māla atsegums 25 m augstajā Amulas kreisajā krastā, bet muižas nelielajā parkā aug četri dižoši (divi ar 4,1 m, viens ar 3,9 m un vēl viens ar 4,5 m apkārtmēru).
www.visittukums.lv


10,7 km no Kandavas, Kandavas pagasts, Kandavas novads, Latvija, LV-3120
+371 26699033
kalnmuizaspils@gmail.com
www.kalnmuizaspils.lv

Piedāvātie pakalpojumi: muižas kompleksa apskate, naktsmītnes (vienvietīgs numuriņš, divvietīgs numuriņš, divvietīgs LUX numuriņš), piedāvā standarta brokastis, restorāns, medību organizēšana, velosipēdu, laivu noma, laivu ekskursijas, telšu vietas, gida un ornitologa pakalpojumi, muižas telpu noma pasākumiem ar un bez viesnīcas pakalpojumiem.

Vietu skaits nakšņotājiem
Muižas noma ar nakšņošanu līdz 30 personām 2. un 3. stāva dizaina numuros, iekļaujot standarta brokastis. Muižā ir iespējamas 20 papildus vietas.

Brīvdienu restorāns
Darba laiks: piektdienās, sestdienās 12:00 – 22:00
svētdienās 12:00 – 18:00
pirmdienās – ceturtdienās – pēc pieprasījuma rezervēt
Tālrunis rezervācijām: 26699033

Kalnmuižas īsa vēsture
Kalnmuiža (latviski saukta arī Kalnamuiža, Kalnamuiža, vāciski Hohenberg) ir vidēji liela bijusī privātmuiža, kas atrodas Kandavas novada, gleznainajā Abavas senlejas kreisā krasta nogāzē, 10 km no Kandavas pilsētas. Muiža kā juridiska un saimnieciska vienība pastāv vismaz no 15. gs. beigām. Tās centra apbūve – kungu nams un saimniecības ēkas – veidojusies 19. gs. sākumā. 1912. gadā muižas zemju platība bija 1046 ha, tajā ietilpa 16 zemnieku sētas. Pēc Otrā pasaules kara muiža bija kolektīvais, vēlāk pašvaldības īpašums. Kopš 2006. gada tas nonācis privātīpašumā. Pašreizējais Kalnmuižas īpašnieks ir SIA „Konrads”.

2011. gadā veikta Kalnmuižas vēsturiskā izpēte. Tas nodrošina Kalnmuižas ēku kompleksa un apkārtnes, kā arī ēku interjera veidošanu, balstoties uz vēsturisko informāciju un vienlaikus saglabājot šīs vietas individuālo šarmu. Īpaša uzmanība pievērsta Kalnmuižas ūdensdzirnavu vēstures izpētei, jo tās ir unikāls tehnikas vēstures objekts ar augstu tūrisma potenciālu atjaunošanas gadījumā.

Kalnmuižas apbūves ansamblis (19. gs.). Dzīvojamā ēka (vērtīgas durvju vērtnes), kalpu dzīvojamā māja, klēts, smēde, stallis. Alejā aug vairāki dižoši – 3.9 m, 4.1 m, 4.1 m un 4.5 m apkārtmērā.
visitkandava.lv