Ludzas pilsētas parks
Atgriezties Iegūt norādes

Ludzas pilsētas parks

Ludzas pilsētas parks

20. gadsimta sākumā pēc Ribinskas – Maskavas – Vindavas (Ventspils) dzelzceļa maģistrāles un Ludzas stacijas atklāšanas sākās tobrīd brīvās teritorijas apbūve ap tagadējo P. Miglinieka ielu. Prāvs zemes gabals uz dienvidiem no kalnu (tagad Raiņa) ielas tomēr palika neskarts. Šeit jau 19. gadsimta otrajā pusē zemi nopircis kāds Boginskis un iestādīja tur dārzu. To viņš atstāja mantojumā Šepillo, kas savukārt šo zemes platību nodeva Teklai Šantarei. Vēlāk viņa kļuva par Rusinovska sievu. Plašais un auglīgais Rusinovsku dārzs, diemžēl, bargajā pirmskara 1939. – 1940. gada ziemā izsala. Izdzīvoja vien dažas vecās liepas, ozoli un lapegles, lielākoties gar dārza austrumu malu.

Vēlāk te iedēstīja un kopa dažnedažādu šķirņu kokus un košuma krūmus.To klāsts tagad ir izveidojies patiešām iespaidīgs. Parkā saauguši bērzi, liepas, kļavas, ozoli, ozolkļava, vītoli, apses, papeles, pīlādži, ciedrs, grieķu koks, vīksnas, gobas, egles, sudrabegles, lapegles, priedes, tūjas, kastaņas, ābeles, bumbieres, akācijas, ceriņi, jasmīni, mežrozes.

Parka labiekārtošanā, jaunu apstādījumu izveidē daudz darījis bijušais komunālo uzņēmumu kombināta apzaļumošanas meistars Pjotrs Stolbošinskis.

Pilsētas zaļās dailes kopšanu un vairošanu daudzus gadus veiksmīgi turpināja Viktors Vaskāns.

Parkā izveidoja gan gaumīgas puķu dobes, gan alpinārijus ar mākslinieciski saskaņotām puķu kompozīcijām. Uzkalniņi, dažu desmitu paprāvu akmeņu javas ietvaros, dažu cementa pakāpienu kāpnīšu ierāmēti, pārveidojās par mūsdienīgiem un krāšņiem parka ainavas elementiem.
www.ludzasbiblio.lv


Zaļā zona pilsētas centrā, kuru sāka veidot 19. gadsimta otrajā pusē, kā dārzu. Daudz kas pa šiem gadiem pamainījies, bet tomēr ir saglabāta vieta gan mierīgām pastaigām, gan aktīvai atpūtai.

Parkā var aplūkot deviņu Padomju Savienības varoņu pieminekli.

Vasaras sezonā savus skatītājus un klausītājus gaida Ludzas brīvdabas estrāde, bērni var iztrakoties rotaļu laukumā, bet, varbūt, kāds var mierīgi pasēdēt uz parka soliņa pie dīķīša, vai nofotgrafēties sēžam uz īpaša – jaunlaulāto soliņa. Parka dīķī nu ir uzstādīta jauna, spēcīga strūklaka, kas vakarā un naktī ir izgaismota un tās ūdens lāsītes atmirdz sešās krāsās. Mūsu parks ir kļuvis vēl pievilcīgāks un rada romantisku noskaņu.

Nedaudz tālāk, blakus Ludzas tautas namam ir uzstādīts muzikālai soliņš. Uz tā var pasēdēt blakus Jōņam Muzykantam.

Šogad Ludzas pilsētas parks kļuvis vēl pievilcīgāks. Jaunais bērnu rotaļu laukums piesaista visu vecumu bērnus, bet katram parka apmeklētājam patīkamu pārsteigumu izraisa divi jauni vides objekti.

Netālu no Mūzikas skolas ierīkots atpūtas soliņš ar lietussargu. Pilsētā ir vēl viena interesanta atpūtas vieta gan romantiskām tikšanās reizēm, gan atpūtas brīžiem, gan fotografēšanai. Šī objekta autors ir Valērijs Konstantinovs no Līvāniem (viņš ir veidojis arī Muzikanta Juoņa skulptūru pie TN).

Pie parka dīķa jūs sagaida trīs pasaku tēli – krāšņas puķu kompozīcijas – vardes. Šis interesantais objekts ir “Ludzas apsaimniekotāja” darbinieku Olgas Meirānes, Ļubovas Stepanovas un Viļa Vilciņa kopdarbs.

Katru gadu pilsētas apstādījumi tiek papildināti. Mūsu pilsētas puķu dobes piesaista skatu un jau vairākus gadus izpelnās gan pilsētnieku, gan viesu apbrīnu. Paldies pilsētas apzaļumotājiem!
visitludza.lv