Kaņiera pilskalna dabas taka
Atgriezties Iegūt norādes

Kaņiera pilskalna dabas taka

Kaņiera pilskalna dabas taka

Pie Kaņiera ezera Antiņciema–Jāņkroga ceļa 8. kilometrā atrodas Kaņiera pilskalna dabas taka, kas ved cauri mežam un zāļu purvam uz Kaņiera pilskalnu. Pa ceļam tā šķērso akmeņu valni, kas iespējams, ir bijis saistīts ar pilskalnu. Par to, cik vecs ir Kaņiera pilskalns un kas to apdzīvojis, vēsturnieki joprojām strīdas. Vieni uzskata, ka tā ir ļoti sena cilšu apmetnes vieta, citi – ka to izmantojuši jūras laupītāji, lai uzbruktu kuģiem.

 

Kaņiera ezera pilskalnu 1867. gadā atrada V. Dērings. Par to daudz rakstīts, taču arheoloģiski tas nav pētīts. E. Brastiņš šo pilskalnu atzinis par neparastu, jo tas ir vienīgais pilskalns, kas atrodas tik tuvu jūrai purvainā un neapdzīvotā vietā.

 

Takas galā ir izvietota skatu platforma, no kuras var pārredzēt Kaņiera ezeru.

 

Taka ir lokveida, tās kopējais garums ir 1,3 km. Pilskalnā ir izvietota piknika vieta. Lūdzu ņemiet vērā, ka ugunskuru kurināšana te nav atļauta. Taka ir domāta kājāmgājējiem, lūdzam pa to nebraukt ar velosipēdiem!

 

Jāņkroga–Antiņciema 8. km, Lapmežciema pagasts, Engures novads

visittukums.lv

 

 

Ejot pa taku ir iespējams izjust senatnes klātbūtni. Tā ved uz Kaņiera pilskalnu un akmeņu vaļņiem. Par to, cik vecs ir Kaņiera pilskalns un kas to apdzīvojis, vēsturnieki joprojām strīdas. Vieni uzskata, ka tā ir ļoti sena cilšu apmetnes vieta, citi spriež, ka to izmantojuši jūras laupītāji, lai uzbruktu kuģiem. Taka veidota sadarbībā ar Lapmežciema muzeju, kas atrodas Lapmežciema centrā, pa ceļam uz laipu. Tajā ir vērts iegriezties, lai uzzinātu ko vairāk ne tikai par pilskalna vēsturi un takas veidošanas pirmsākumiem, bet arī par visas apkārtnes vēstures liecībām, kas sniedzas līdz pat akmens laikmetam.

 

Kaņiera pilskalnā ir uzbūvēts skatu tornis, ko lieliski var izmantot arī putnu vērošanai, it sevišķi rudenī, kad migrējošās zosis un dzērves nosēžas ezerā, lai atpūstos.

www.daba.gov.lv

Kaņiera pilskalna dabas takas apmeklējums 2020. gada 27. martā