Ribbes vējdzirnavas
Atgriezties Iegūt norādes

Ribbes vējdzirnavas

Ribbes vējdzirnavas

Ribbes dzirnavas atrodas Ceraukstes pagastā 7 km attālumā no Bauskas un 12 km no Lietuvas robežas pie autoceļa (A7).  Kopā ar restorānu un viesnīcu tās ietilpst atpūtas kompleksā “ROŽMALAS”. Ērti sasniedzamas ar satiksmes autobusu, jābrauc līdz pieturai “Ceraukste”.
www.tourism.bauska.lv

 


Ribbes vējdzirnavas celtas pēc holandiešu tipa projekta, kas tolaik bijis raksturīgs lielām un jaudīgām vējdzirnavām, no 1867. līdz 1869. gadam. Savu nosaukumu tās ieguvušas pateicoties pirmā īpašnieka uzvārdam – Riba. Stāsta, ka vējdzirnavu celtniecību strādnieki saņēmuši dienā vienu sieku* ( Sieks – senlatviešu labības tilpuma mērs) graudu, bet darbu vadītājs sudraba rubuli.

Atpūtas komplekss "Rožmalas"


Nameju iela 2, Ceraukste, Ceraukstes pagasts, Bauskas novads, LV-3908, Latvija
+371 26564580
info@rozmalas.lv
www.rozmalas.lv

 

 

Rības (Ribbes, Ribu) vējdzirnavas celtas pēc zviedru projekta 1867–1869. gadā. Tajās saglabājusies vēsturiskā iekārta. Dzirnavām astoņstūrains korpuss nošķeltas piramīdas formā, apmēram 17 metrus augsts. Korpusa sāni apsisti ar horizontāliem dēļiem, kurus darvoja reizi trīs gados. 1930. gados virs šiem dēļiem uzklāja jumta dēlīšus. Četri spārni. Dzirnavām apkārt tilts, zem darba stāviem stadula. Jau kopš 20. gs. sākuma te ir arī dzirnakmeņu apgrešanas ierīce. Ar vēja spēku darbojās līdz 1958. gadam, pēc tam vienu gaņģi darbināja ar elektromotoru. Īpašnieka izvārds bija Riba un māju vārds – Ribas. No tā arī dzirnavas ieguva savu nosaukumu. 1936. gadā kapitāli remontētas un modernizētas. Dzirnavas padomju laikā tika uzturētas salīdzinoši labā tehniskā kārtībā, 2001. gadā vētra nolauza spārnus. Kapitāli atjaunotas 2006. gadā.
zudusilatvija.lv