Ieriķu ūdensdzirnavas
Atgriezties Iegūt norādes

Ieriķu ūdensdzirnavas

Ieriķu ūdensdzirnavas

Vidzemes šosejas 72. km no Rīgas, starp Siguldu un Cēsīm, daba ir izveidojusi un cilvēki pilnveidojuši brīnumjauku relaksēšanās vietu, kur ikdienas steigā nogurušajiem atgūt spēkus, vērojot brīnišķīgos Melderupes ūdenskritumus, vienmēr mainīgo, savdabīgo floristikas ekspozīciju, gūt enerģiju no iespaidīgā ūdensrata cēlās gaitas.

 

Mob: 28396804 (Ieva)
e-pasts: meiere.ieva@gmail.com
www.ierikudzirnavas.lv

Atrodamies Vidzemes šosejas 72. km.

Ieriķu dzirnavas ir izteikti draudzīga vieta ģimenēm ar bērniem, jo pastaigu taka ir veidota no ērta seguma taciņām. Pateicoties šīm taciņām, upes krastus Jūs varēsiet izstaigāt sausām kājām.

Ieriķu dzirnavas ir vairāk nekā 300 gadu vecas, jo pirmo reizi Ieriķu muižas kartē tās parādās 1681. gadā. Savulaik tās tika uzceltas kā Ieriķu muižas saimniecības sastāvdaļa. Upīti, uz kuras atrodas dzirnavas, sauc par Melderupi, Grūbupi jeb Ieriķupi.

Diemžēl pēc 1987. gada ugunsgrēka no dzirnavām ir palikuši tikai mūri, taču tie ir ļoti iespaidīgi, un Ieriķu ūdensdzirnavas kā 17. gs. celtniecības piemineklis ir iekļauts vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļu sarakstā.

Ar jaunu un varenu sparu savu gaitu ir atsācis atjaunotais dzirnavu ūdensrats. Tas nosaukts agrākā saimnieka Ziemeļa vārdā – par Jorģi.

Latvijas mazā upe Melderupe var lepoties ar skaistiem stāvkrastiem un septiņiem dažāda augstuma ūdenskritumiem, kurus mēdz dēvēt arī par Grūbas ūdenskritumiem. Viens no tiem ir iekļauts Latvijas skaistāko ūdenskritumu sarakstā un to ir vērts aplūkot jebkurā gadalaikā. Melderupe ir izteikta lašupe. Katru gadu oktobra beigās un novembrī jūs varat atbraukt, lai vērotu, kā upē nārstot nāk laši, un kā tie mēģina pārvarēt lielākā ūdenskrituma augstumu.

Parka teritorijā ir piknika vieta ģimeņu vai grupu pasākumiem.
Takas garums ir apmēram 1 kilometrs.
ierikudzirnavas.lv