Daugavgrīvas rietumu mols
Atgriezties Iegūt norādes

Daugavgrīvas rietumu mols

Daugavgrīvas rietumu mols

Rietumu mols būvēts no 1881. līdz 1885. gadam kā Komētfortas dambja turpinājums, lai nodrošinātu kuģiem brīvu pieeju Rīgas ostā. Mola garums ir 860 metri. Tā jūras daļā bija pāļu konstrukcija ar akmeņu pildījumu un akmens mūri virspusē. Piekrastes daļu veidoja smagās fašīnas, bet virsbūvi lieli laukakmeņi.

2. Pasaules kara laikā vietām mols cieta avio uzlidojumos. Pēc kara Rietumu mols tika atjaunots. 20. gs. 80 – tajos gados tas tika nostiprināts ar betona tetrapodiem.
www.citariga.lv

 

Daugavgrīvas mols ir būvēts 1880. gadā un tas stiepjas jūrā ZR virzienā tikpat tālu kā upes labajā krastā esošais Mangaļsalas dambis. 19.gs uz mola atradās katordznieku cietums. Raibu vēsturi piedzīvojusi Daugavgrīvas bāka, kas rāda ceļu Rīgā ienākošajiem kuģiem. 1582. gadā pie jaunās Daugavas ietekas pēc Stefana Batorija pavēles uzcēla pirmo bāku. Gadsimtu gaitā tā daudzkārt nopostīta un atkal atjaunota, tagadējā bāka ir būvēta 1957. gadā. Būtiska loma apkaimes attīstībā bija 1873. gadā celtajai Rīgas – Bolderājas dzelzceļa līnijai, kas stiepās līdz Daugavgrīvas molam. 19.20.gadsimta mijā vietējām vajadzībām Daugavgrīvas teritorijā izbūvēja arī vairākus dzelzceļa atzarus.
www.apkaimes.lv