Zviedru mūris Jaunpilī
Atgriezties Iegūt norādes

Zviedru mūris Jaunpilī

Zviedru mūri Jaunpilī, pēc nostāstiem, cēluši zviedru karagūstekņi, kurus barons Matiass fon der Reke uz Jaunpili atvedis pēc Salaspils kaujas Trīsdesmit gadu karā. No šī fakta radies vaļņa nosaukums.

Aiz zviedru mūra darbojas „Viduslaiku sēta”, kur ceļotājiem nedēļas nogalēs, vai pēc īpaša pieteikuma, iespējams izbaudīt dažādas viduslaiku aktivitātes – šaušanu ar lokiem vai arbaletu, šķēpu un cirvju mešanu, monētu kalšanu, iepazīt viduslaiku ēdienu un dzērienu garšu, noklausīties dziesmas un pat izmēģināt kādu deju pamatsoli.
visittukums.lv

 

 

Niedru lijas viduslaiku sēta

 

Viduslaiku sēta Jaunpilī atrodas aiz zviedru mūra un ceļotājiem nedēļas nogalēs, vai pēc īpaša pieteikuma, iespējams izbaudīt dažādas viduslaiku aktivitātes – šaušanu ar lokiem vai arbaletu, šķēpu un cirvju mešanu, monētu kalšanu; iepazīt viduslaiku ēdienu un dzērienu garšu, noklausīties dziesmas un pat izmēģināt kādu deju pamatsoli.

„Zviedru mūris”, Jaunpils, Jaunpils pagasts, Jaunpils novads
(+371) 26336513
info@viduslaikos.lv
www.viduslaikos.lv


Niedru lijas viduslaiku sēta organizē visdažādākos pasākumus viduslaiku stilā:

  • Sporta spēles "Bruņinieku turnīrs", kur iekļautas arī dažādas senlaicīgas komandu sporta spēles,
  • prezentācijas,
  • pilsētas svētku viduslaiku šovus,
  • ziemassvētku izklaides pasākumus "Viduslaiku dzīres".


Katram pasākumam tiek izstrādāts oriģināls scenārijs – ņemot vērā ka šos pasākumus vada vairāki viduslaiku personāži, tiek panākta īpaša ticamības gaisotne, ka viss notiek šeit un tagad, un pa īstam. Piedalāmies dažādos pilsētu svētkos gan ar mūsu atrakcijām, gan ar ielu teātri veidojam nelielas ainiņas no viduslaiku sadzīves.
www.latvia.travel/lv