Ventpils zinātnes centrs VIZIUM
Atgriezties Iegūt norādes

Ventpils zinātnes centrs VIZIUM

Ventpils zinātnes centrs VIZIUM

Būvniecība tika sākta 2019. gada oktobrī, bet pirmos viesus plānots uzņemt jau 2022. gada vasarā.

Ventspilī kopš 2019. gada uzsākta Zinātnes un inovāciju centra "VIZIUM" būvniecība, tā misija – saprotami stāstīt par fiziku, dabu, vielu, skaņas, gaismas savstarpējo ietekmi, kā arī dažādām mērķauditorijām veicināt izpratni par zinātni un tās visaptverošo dabu.

Zinātnes centrā būs izveidotas izglītojošas interaktīvas ekspozīciju zāles, 80 interaktīvu eksponātu, zinātnes šovi, laboratorijas, konferenču telpas, mācību klases un tehniski radošās darbnīcas, kas būs pieejamas apmeklētājiem, iepazīstinot ar fiziku, ķīmiju un citām dabaszinātnēm.

Eksponāti ir izvēlēti, lai tie bērniem un jauniešiem jau no mazotnes radītu interesi par datorzinātnēm un dabas zinātnēm, un veicinātu lielāku izpratni par fizikas, inženierzinātņu un tehnoloģiju attīstību procesiem dabā. Eksponāti būs gan izglītojoši, gan interaktīvi un tie tiks iekļauti izglītības un mācību programmās kā svarīga sastāvdaļa tematu apguvē.

Centrā plānotas septiņas dažādas galerijas: Viedo tehnoloģiju galerija, simulātori, Ģeogrāfijas un pasaules galerija, Cilvēka un sevis uztveres galerija, Fizikas un matemātikas galerija, Bērnu galerija un arī Sporta galerija.

Inovāciju centrā paredzēts attīstīt uzņēmējdarbību veicinošās aktivitātes, izveidot universālas biroja telpas jauno uzņēmēju piesaistei un atbalstam, 90 jaunu darba vietu radīšanai. Liela daļa no centra telpām tiks nodota komersantu, lielākoties informācijas tehnoloģiju nozares uzņēmēju, rīcībā.

Centrs sniedz iespēju organizēt arī pasākumus un konferences. Blakus konferenču zālei atrodas plaša un moderna kafejnīca, kas sniedz iespēju baudīt maltīti  vasarā arī uz āra terases "ar skatu no ekskluzīvākajiem un augstākajiem skata punktiem uz pilsētas panorāmu". Apmeklētājiem ir ekskluzīva iespēja vērot pilsētu no skatu platformas, kas ir viens no augstākajiem punktiem pilsētā. Konferenču zāli ir iespēja izmantot kā vienu veselu, ar ietilpību līdz 75 cilvēkiem, vai dalīt 3 neatkarīgās daļās mazākiem pasākumu formātiem.

Zinātnes centra (idejas autors – Audrius Ambrasas) fasāde  izgatavota no stikla un kapara apdares loksnēm. Lai kapars ar laiku nezaudētu tumši zeltaino mirdzumu, loksnes apstrādātas ar īpašu tehnoloģijas paņēmienu, kas pirmo reizi izmantots  Latvijā.

Uz Zinātnes centra foajē grīdas,  365 m2 platībā, kā apaļformas globuss, veidota pasaules karte, kas sastāv no vairāk nekā 600 000 Murano stikla flīžu gabaliņiem. Kartes centrā – Ventspils, zem kuras iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

2022. gada 11. martā Zinātnes centrs "VIZIUM" ieguva Latvijas Būvniecības gada balvu 2021 – pirmo vietu kategorijā "SABIEDRISKA ĒKA – JAUNBŪVE".

"VIZIUM" ēkas parametri:

  • Kopējā platība: 6270 m2
  • Stāvu skaits: 5
  • Autostāvvietu skaits: 153
  • Plānotais apmeklētāju skaits gadā: 80 000

www.visitventspils.com