Sergeja Eizenšteina Komunikācijas centrs Ķeipenē (kinostacija)
Atgriezties Iegūt norādes

Sergeja Eizenšteina Komunikācijas centrs Ķeipenē (kinostacija)

Kinostacija, kas izveidota Ķeipenes kādreizējās dzelzceļa stacijas telpās, radusies kinofestivāla „Arsenāls” komandai un domubiedriem, dodoties mazliet sirreālā ceļojumā ar vilcienu uz Ķeipeni. Katra šāda ceļojuma laikā mazā stacija ieguvusi kādu jaunu elementu vai vides instalāciju. Šī ir kā tikšanās vieta kino dižgariem, šeit atrodas milzu galds un krēsli. Pāri sliedēm slejas tunelis no 24 kinokadriem, kas ir veltījums pirmajai kinolentei. Stacijas uzgaidāmajā telpā ir ekspozīcija par godu kinorežisoram Sergejam Eizenšteinam. Tā ir iespēja iepazīt gan slaveno meistaru ar savdabīgo kinovalodu, gan kino rašanās vēsturi, vai vienkārši izbaudīt nedaudz sirreālu zuduša laika sajūtu. Pazemē izbūvēts vides instalācijas objekts – 8 metrus gara un 4 metrus plata “Potjomkina aka”, kas veidota kā izstāžu zāle zem zemes, galveno akcentu liekot uz bruņukuģi “Potjomkins”. Vecā Ķeipenes dzelzceļa stacija arī ir vienīgā vieta, kur saglabāts sliežu posms no bijušā vilcienu maršruta Rīga–Ērgļi.

 

Vides instalācija “Potjomkina aka” apmeklētājiem atvērta no 1. maija līdz 1. novembrim, ekskursija notiek gida pavadībā.

www.visitogre.lv

 

 

Ķeipenes dzelzceļa stacijā Ogres novadā izveidota vienīgā pasaulē publiski apskatāmā ekspozīcija, kura veltīta kinomākslas dižgaram režisoram Sergejam Eizenšteinam.

 

Centru 2005. gadā dibinājusi kinomākslas interesentu un atbalstītāju biedrība ar mērķi popularizēt Sergeja Eizenšteina un citu leģendāru kinomākslas personību daiļradi. Biedrības mērķis ir arī veicināt kinomākslas un kultūras izglītību Latvijā.

Centra darbība ir cieši saistīta ar starptautisko kinofestivālu „Arsenāls”, kas tika dibināts 80. gados un bija ieguvis plašu popularitāti tālu pasaulē ar savu spilgto radošo garu. Kinofestivāla „Arsenāls” laikā 2000. gadā pie S. Eizenšteina komunikāciju centra Ķeipenē tika uzbūvēta sauszemes bāka ar aeronavigācijas uguni un 66 pastkastītēm pasaules kino celmlaužiem. Uz adresi: ''Dzelzceļa stacija", Ķeipenes pagasts, Ogres novads, LV 5062 ir iespēja nosūtīt pastkarti ar sveicienu savam kinomākslas favorītam.

Ķeipenē ir arī piecus metrus augsts galds ar diviem krēsliem kinomeistariem. Pa izbūvētām kāpnītēm var uzkāpt uz galda un raudzīties no tā kā no skatu laukuma.

Telpā, kur aplūkojama kinorežisoram Sergejam Eizenšteinam veltītā ekspozīcija, atrodas arī retro telefons ar retu iespēju "piezvanīt" kino slavenībām.

Vairāk informācijas par S. Eizenšteina komunikāciju centru var iegūt, zvanot pa biedrības tālruni 25577645, vai rakstot uz epastu eizensteins@inbox.lv
www.latvia.travel/lv