Gulbju dīķis
Atgriezties Iegūt norādes

Gulbju dīķis

Gulbju dīķa veidošana un parka iekārtošana bija toreizējā pilsētas galvas Kārļa Ūliha iecere. Pēc Marka Paula Berči plānojuma 1902. gadā izveidoja Gulbju dīķi. Gulbju dīķis ar saliņu un tempļveida lapeni ietilpst 1902. gadā celtās cara Nikolaja vārdā nosauktās peldu iestādes ansamblī. Uz saliņu Gulbju dīķī varēja nokļūt no abām pusēm pa diviem tiltiņiem, uz tās atradies neliels tējas paviljons. Apkārtējo māju iedzīvotāji un vasarnīcu iemītnieki siltajos vasaras vakaros tur pulcējušies, lai padzertu tēju, patērzētu un laiski paklausītos mūzikas skaņās, kas atplūda no Kūrmājas. Ir zināms, ka dīķa gultne izklāta ar apaļiem, ļoti piemērotiem akmeņiem, taču pēc Otrā pasaules kara, iespējams, mainoties gruntsūdeņu līmenim, ūdens līmenis krities arī dīķī.
zudusilatvija.lv

 


Gulbīšu dīķis ir atpūtas vieta Liepājā, Latvijā. Tas atrodas Liepājas Jūrmalas parkā, starp Vites ielu un Hika ielu.

Gulbīšu dīķis un tā apkārtne ir populāra atpūtas vieta gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem. Dīķis ir īpašs ar to, ka tā vidū uz mazas saliņas, kurā var nokļūt, ejot pāri koka tiltam, atrodas tempļveida lapene. 2009. gadā tika veikta Gulbīšu dīķa rekonstrukcija, kuras laikā dīķi, kā arī tā apkārtni un ielas pilnībā atjaunoja.

Gulbīšu dīķa paviljons izveidots reizē ar Peldu iestādi, to projektējis Pauls Makss Berči. Dīķa būvniecība pabeigta 1902. gadā.
lv.wikipedia.org