Greiļu kalna skatu vieta
Atgriezties Iegūt norādes

Greiļu kalna skatu vieta

Braucot no Kandavas un Sabili, ceļa labajā pusē izveidots stāvlaukums, no kura ved kāpnes uz skatu laukumu Abavas senlejas augstākās vietas – Greiļu kalna nogāzē. No tās paveras viens no labākajiem senlejas skatiem ar pļavu un mežu mozaīku. Ainavu bagātina otrā senlejas pusē esošās Imulas un Amulas ielejas.
www.celotajs.lv

 

 

Greiļu kalna skatu vieta atrodas piekalnītē un dod iespēju raudzīties uz Abavas seielejas ainavu ar mežu pļavu mozaīku. Pretējā ielejas pusē acis priecē arī Imulas un Amulas ielejas.
daba.gov.lv

 


Savā vidustecē Abava līkumo pa iztektu senleju, ko veidojušas kūstoša ledāja ūdeņu straumes. Kopš seniem laikiem pa Abavas ieleju gājis tirdzniecības un kara ceļš no lībiešiem uz prūšiem. Tā malā veidojušies miesti, būvētas pilis, baznīcas un krogi. Vietumis nogāzes iekoptas lauksaimniecības vajadzībām. Tā daba un cilvēki pēdējo desmit tūkstošu gadu laikā ir radījuši krāšņu ainavu, ko ceļotāji novērtējuši jau 19. gadsimtā. No tā laika 40 metrus dziļo ieleju posmā starp Kandavu un Sabili sauc par Kurzemes Šveici. Greiļu kalns ir augstākā vieta Abavas senlejā. Tas atrodas 83 metrus virs jūras līmeņa.
www.zudusilatvija.lv