Ķīvmeža dižakmens
Atgriezties Iegūt norādes

Ķīvmeža dižakmens

Ķīvmeža dižakmens

Atrašanās vieta: Ventspils novads, Piltene, 2,5 km Z no Zūru mežmuižas, Zūru mežn. 45. kv., egļu – baltalkšņu jaunaudzē;

Pārstāvēts “Dabas retumu krātuvē” ir īpaši aizsargājams. Lielākais akmens Ventspils pusē. Biezi apaudzis ar sūnām. Lielākā daļa atrodas virs zemes. Viens gals noapaļots, otrs – vertikāls. 2,8 m augsts, 6,4 m garš, 4,4 m plats, 17,5 m apkārtmērs, tilpums 44 m3.  

Pie akmens var aizkļūt tikai zinātāja pavadībā vai izmantojot šodienas gadžetus pēc koordinātēm. Lai dižajam milzim varētu uzrāpties mugurā, pie tā sāniem pieslietas kāpnes. Pie akmens novietots galds un soli. Apsekojot akmeni 2018. gada pavasarī, konstatējam ka kāpnes ir satrunējušas un salūzušas.

Koordinātes: 57°18'00.3"N 21°47'04.2"E
www.visitventspils.com

 

 

Ķīvmeža akmens virszemes tilpums ir 44 m3, pārsniedzot Ventspils pusē labi zināmo Grīžu Velna beņķi, kura tilpums ir tikai 35 m3. Ķīvmeža akmens augstums 2,8 m, garums 6,4 m, apkārtmērs 17,5 m, platums 44m. Ķīvmeža akmens kā ģeoloģisks un ģeomorfoloģisks dabas piemineklis atklāts salīdzinoši nesen, tikai 1994. gadā. Šis pelēkais akmens milzis, noslēpies no cilvēkiem dziļos mežos arī minams līdzās tādiem dabas veidojumiem Latvijā kā Zvārtes iezis, Kvēpenes ala, Ventas Rumba, Riežupes smilšalas un citiem.
www.e-misterija.lv